Vše o řasenkách

17. května 2013 v 17:12 | Melis ♥ |  For girls

Vše o řasenkách :*

Large


Jak se správně starat o řasenku
Mnohým z nás se to stalo - pořídily jsme si krásnou novou !drahou! řasenku, párkrát jsme ji použily a po pár týdnech jsme zjistily, že je skoro celá zaschlá, slepuje nám řasy a funguje stejně jako naše stará předchozí řasenka. A tohle nás určitě mrzí, nejen kvůli velkému finančnímu výdeji. V tomhle článku bych tě ráda poradila, jak se o svoji řasenku správně starat, aby nám dlouho vydžela a nemusely jsme si neustále kupovat novou a novou...

Na začátku bych tě chtěla upozornit, že ani správně opečovávaná řasenka nevydrží věky. Životnost se pohybuje kolem půl roku, poté již pomalu, ale jistě začíná vypovídat službu. Je to způsobeno nejen tím, že pokaždé, když řasenku otevřeš, po malých částech vysychá, ale také tím, že se do ní kousek po kousku zanášejí nečistoty a bakterie. Je proto velmi nehigienické takovou řasenku používat.

První věcí, na kterou by sis mla dát pozor, je datum spotřeby. Pokud kupuješ řasenky výhradně ve slevě, je důležité zjistit, zda není ve výprodeji jen kvůli tomu, že se její datum spotřeby nevyhnutelně blíží. Taková řasenka pak velmi rychle schne a ani ze začátku nepodává takový výkon, jaký by normálně podávala.

Také by sis měla dát pozor na to, aby sis nekoupila řasenku, kterou už někdo v obchodě vyzkoušel. Otevřením se totiž výrazně zkrátí doba, kterou ti pak doma vydrží. Jelikož zákaznice většinou zkouší řasenku, která je nejvíc vepředu, je lepší si ji brát zezadu.

Špatné je také štěteček opakovaně zasouvat a vysouvat do tuby. Dostane se tam totiž zbytečně mnoho vzduchu, a to právě vede k nechtěnému vysychání. Po tom, co řasenku použiješ, věnuj velkou pozornost správnému zavření! Otevřená řasenka = suchá řasenka.

Nakonec prověř, jestli není chyba ve štětečku. Řasenka může být naprosto v pořádku a chyba může vězit právě v barvě zaschlé na štětečku. Pokud máš štětečku obalený v prachu či zaschlé řasence, opatrně jen omyj vodou nebo odličovací vodou. Dej pozor na to, aby než jej vrátíš do tuby, byl úplně zaschlý. Voda nemá v řasence co dělat!

PRVNÍ POMOC PŘI ZASCHNUTÍ: Pokud máš řasenku krátce a nezdá se ti, že by bylo na čase řasenku vyhodit, můžeš ji ještě malinko zachránit. Mnoho děvčat do ní nalévá vodu, aby se barva zředila. Nedělej to, však!! Jak jsem již řekla, voda do řasenky nepatří a uděláš tím více škody nežli užitku... Raději ji pořádně zavři (na to si dej bedlivý pozor) a poté řasenku na chvíli ponoř do horké vody. Tím by se mohla trochu zaschlá řasenka znovu rozředit.

Jak správně nanést řasenku? Nejlepším způsobem je nanášet řasenku tahem od oka ven. Pokud chceš své oči zároveň i zvýraznit, nanes více vrstev. Dej si ale pozor, aby se ti řasy příliš neslepily! Pokud jsi to přehnala a řasy se ti slepily, nezoufej! Vezmi si kartáček na řasy a přejeď s ním řasy. Pokud ho nevlastníš, postačí ti obyčejné párátko. S tím ale opatrně.
Jak dodat řasám objem? Některé dívky neměly takové štěstí jako ostatní, jejich řasy nemají objem ani po nanesení řasenky. Proto mám pro vás takový trik - při líčení nejprve zavři oko a řasy přetři seshora řasenkou. Dodat řasám objem ale můžeš i s řasenkou pro objem řas.
Jak opticky zvětšit oči? Své oči jednoduše zvětšíš jedním krokem. Nanes svou řasenku i na spodní řasy, nech zaschnout a přetři ještě jednou. Pokud se ti nedaří přetřít spodní řasy řasenkou, aniž by se ti nerozmazala, přilož si pod ně kapesník a pak teprve přetři.
Své oči nemusíš opticky zvětšit jen řasenkou, jde to i normální tužkou na oči! Na spodní víčko si nanes tužku na oči, můžeš použít i větší vrstvy, aby byla tužka více vidět. Tvé oči se opticky zvětší, zvýrazní a zároveň rozjasní.

Rozmazaná řasenka a další škody? Jestli se ti často stává, že se ti řasenka obtiskne na horní víčko, po nanesení řasenky vždy chvíli počkej a nemrkej. Mrkáním si řasenku akorát tak obtiskneš. Počkej až řasenka zaschne. Také se ti může stát, že jedním špatným tahem zničíš celé nalíčené oko. Je vše ztraceno? Rozhodně ne, vezmi si k ruce čistý kapesník a přidrž na řasách, zamrkej. Hotovo, na kapesník se přilepí všechna přebytečná řasenka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tady?

Anó :) 100% (24)

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 18. května 2013 v 15:00 | Reagovat

Skvělý článek! :D Vážně je to hezky napsané a je v tom všechno podstatné.Určitě se to bude hodit :)

2 Kestrin Coleridge Kestrin Coleridge | Web | 18. května 2013 v 19:18 | Reagovat

O kosmetiku se zajímám, takže pro mě tam nebylo téměř nic nového, ale pro ostatní bude a mnoho :)... moc pěkné napsaný, líbí se mi tvůj styl.

3 Katie Katie | Web | 20. května 2013 v 20:06 | Reagovat

Užitečný článek. :) Hezky sepsané :)

4 Dájina Dájina | E-mail | Web | 23. května 2013 v 16:12 | Reagovat

moc pěkný článek:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama